A gerincsérv masszírozás szakmai szemmel

Gyakran felmerül a kérdés a gerincbetegekben, hogy porckorongsérv/gerincsérv masszírozás esetén milyen kezeléseket lehet alkalmazni, ártalmas-e például a masszázs? 

A gerincbetegségek és porckorongsérvek nagyobb része kezelhető nem műtéti után, ha nem okoznak súlyos neurológiai károsodást. A műtét-nem műtét kérdéskörben idegsebész/gerincsebész tud döntést hozni, így bármilyen kezelés megkezdése előtt ilyen irányú konzultáció szükséges.

Ha nem műtéti kezelések javasoltak, akkor a tárház igen széles. A fizioterápia olyan kezeléseket foglal magába, melyek természetes energiákra épülnek (pl. víz, levegő, mozgás). Ismertebb fizioterápiás kezelések a gyógytorna, balneoterápia (fürdőkórház, gyógyvíz), gyógymasszázs, stb. A fizikoterápia a fizioterápián belül képez egy szűkebb csoportot, amikor is valamilyen mechanikus energia vagy mesterséges energia kerül felhasználásra a terápiák során. Néhány fizikoterápiás módszer például a lökéshullám terápia, ultrahang kezelések, ingeráram kezelések és egyéb elektromos kezelések, stb.

A gerincsérv masszírozás

A gyógymasszázs az izomzat görcsét képes csökkenteni, izomrelaxáló hatású. A kopásos gerincbetegségek esetén fennálló megbomlott belső gerinc stabilitást az emberi szervezet kívülről a gerinc mellett futó és a csigolyákat összekötő izomelemekkel is igyekszik biztosítani. Ha az izomfeszülés tartósan áll fenn, az az izomzat görcsét eredményezheti. Egyénileg szükséges azt tesztelni, hogy pozitív hatású-e a gyógymasszázs. Jótékony hatás esetén tartósan is alkalmazható, ugyanakkor a gerinc túlmozgatása, „ropogtatása” káros hatású lehet, így nem javasolt.

Arról pedig, hogy mikor kel műteni a porckorongsérvet itt olvashat.

Szóljon hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük