A combhajlító izmok fájdalma és a gerincsérv? Összefügg!

Nézzünk kicsit utána! Nem is gondolnánk, de a gerincsérv kialakulásához nagyban hozzájárul a combhajlító izmok fejlettsége. 

A törzs hátsó részét, amely magában foglalja az ágyéki régiót és a hátsó láncot, gyakran figyelmen kívül hagyják. Gyakran a négyfejű vádli és a combizom erősítésére koncentrálunk, de a hátizmok elhanyagolása esztétikai és egészségügyi problémákhoz vezethet, amelyek átgondoltabb edzéssel elkerülhetők.

A combhajlító izmok a comb hátsó részén találhatók. Lefutnak a lábad hátulján, áthaladnak a térdizületen, és a lábad tetejéhez kapcsolódnak. Három különálló izom alkotja a csoportot: biceps femoris, semitendinosus és semimembranosus

A legjobb gyakorlatok combhajlító izmok fejlődése esetén

A hamstring izmok (vagy comb) vitathatatlanul a legfontosabb izomcsoportok az edzéshez, mivel ezeknek az izmoknak az ereje és állóképessége segít megelőzni a térd és a boka sérüléseit. Ezek a gyakorlatok nemcsak a lábak erejét javítják, hanem a cellulittól is megszabadulnak.

  • Román deadlift (súlyemelés feszített lábbal)
  • Szumó deadlift
  • Lábtolás
  • Combhajlítás ülve
  • Combhajlítás fekve
  • “Jó reggelt” gyakorlat
  • Hiperhajlítás 
  • Combhajlítás hiperhajlító padon (Glute-ham Raise)
  • Csípőemelés
  • Combhajlítás csigával

Mi a piriformis- szindróma?

A piriformis szindrómát az alsó ágyéki ideggyökerek összenyomódása jellemzi, amely gyulladt vagy irritált piriformis izomzattal összefüggésben fordul elő. Az Ön által érzett fájdalmat az ülőideg gyulladása és duzzanata okozza a fenékbe vagy a combba való belépés helyén vagy annak mentén. A tünetek lehetnek hirtelen vagy fokozatosak, és gyakran a medencén keresztül érezhetők az egyik vagy mindkét lábon. A hátsó comb fájdalom zsibbadást, bizsergést és gyengeséget is okozhat a lábakban, ami zavarhatja a felállást.”

Hogyan alakul ki a gerincsérv?

A gerincsérv az egyik leggyakoribb gerincprobléma, és általában a porckorongok degenerációjával és sérülésével kapcsolatos. A porckorongok olyan párna-szerű struktúrák a gerincoszlopban, amelyek a csigolyák között találhatóak, és fő feladatuk az egymás közötti csontok csillapítása és mozgékonyságuk biztosítása.

A gerincsérv akkor alakul ki, amikor a porckorongok külső rétege, amelyet annulus fibrosusnak neveznek, meggyengül vagy sérül. Ennek következtében a belső, zselészerű anyag, amit nucleus pulposusnak hívnak, ki tud nyomódni a sérült területen, és nyomást gyakorolhat a környező idegekre vagy a gerincvelőre.

A gerincsérv kialakulását számos tényező befolyásolhatja, ideértve:

  1. Életkor: A porckorongok természetes elöregedése és degenerációja az életkor előrehaladtával megnő a gerincsérv kockázata.
  2. Sérülés: Hirtelen trauma vagy ismétlődő sérülések is vezethetnek porckorongsérv kialakulásához.
  3. Rendszeres nehéz emelés: Olyan tevékenységek, amelyek során hirtelen vagy rendszeresen nagy terhelést helyeznek a gerincre, például nehéz tárgyak emelése, növelhetik a gerincsérv kialakulásának kockázatát.
  4. Rendszeres ülő életmód: A hosszú ideig tartó ülés vagy rossz testtartás szintén hozzájárulhat a porckorongsérv kialakulásához.
  5. Genetika: A genetikai tényezők is szerepet játszhatnak a porckorongok degenerációjában és a gerincsérv kialakulásában.

Ezek a tényezők együttesen hozzájárulnak a porckorongsérv kialakulásához, amely fájdalmat, zsibbadást, gyengeséget vagy más tüneteket okozhat a gerincvelővel vagy az idegekkel való nyomás miatt.

Szóljon hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük